Studenckie Koło Naukowe Innowatora "Ordo ex Chao"

Akademia Morska w Szczecinie

Celem Studenckiego Koła Naukowego Innowatora "Ordo ex Chao" jest pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności członków w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów technicznych i organizacyjnych w odniesieniu do szeroko pojętej eksploatacji układów Człowiek – Technika – Środowisko. Koło ma w założeniu realizować cele cząstkowe takie jak: - rozwijanie twórczego myślenia; - uczenie pracy zespołowej (team building, negocjacje, management, execution); - uczenie praktycznego wykorzystania metod inwentycznych (Design Thinking, metoda Gordona, Philips 6/6, metoda „burzy mózgów”, 5 Whys, metoda analogii i wiele innych); - rozwiązywanie problemów z rożnych dziedzin; - stosowanie prototypowania, testowania oraz osiągnięć nauk kognitywnych; - współpraca z biznesem; - wykorzystywanie wiedzy technicznej do realizacji projektów; - pogłębianie kompetencji lingwistycznych w zakresie języka angielskiego.

Słowa kluczowe: design thinking, innowacyjność, koło innowatora, koło studenckie, kreatywność, metody inwentyczne, myślenie projektowe, prototypowanie, triz, twórcze rozwiązywanie problemów