Koło Naukowe Technologów Żywności

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Koło Naukowe Technologów Żywności działa przy Wydziale Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Koło Naukowe zostało założone przez studentów, którzy chcieli w praktyczny sposób wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów oraz rozwijać swoje zainteresowania związane z technologią żywności, biotechnologią, towaroznawstwem oraz naukami o żywieniu człowieka. Jesteśmy jednostką samodzielną, przez co zdecydowana większość inicjatyw realizowanych przez KNTŻ jest pomysłami studentów. Każdy może zgłosić swój pomysł i realizować projekty badawcze, korzystając z pomocy pracowników Wydziału oraz licznych laboratoriów znajdujących się na Wydziale Nauk o Żywności. Praca w Kole umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności. Samodzielność, jaką zdobywa się podczas realizowania projektów jest ceniona na rynku pracy w zawodzie technologa żywności.

Słowa kluczowe: biotechnologia żywności, koło naukowe, technologia żywności, towaroznawstwo, towaroznawstwo żywności, żywienie człowieka, żywność