Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Gdański Uniwersytet Medyczny

Koło zajmuje się pracą naukową dotyczącą głównie chorób skóry ze szczególnym uwzględnieniem łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz trądziku młodzieńczego. Z roku na rok poszerzamy swoją działalność o nowe tematy, szczególnie te, które w jakiś sposób nas zainteresują. Prowadzimy też działalność na rzecz mieszkańców. Udzielamy porad podczas "Pikniku na Zdrowie", czy też podczas innych akcji prozdrowotnych. Radzimy jak dbać o skórę, aby była zdrowa. Poza tym koło służy też naszemu kształceniu, co jest niezwykle istotne, w imię idei "kształcenie przez całe życie".

Słowa kluczowe: alergologia, azs, czerniak złośliwy, dermatologia, gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny, GUMed, łuszczyca, trądzik zwyczajny, wenerologia