Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Naszą główną ideą jest rozwijanie zainteresowań studentów, podejmowanie prac naukowo-badawczych pod opieką pracowników naukowych, przedstawianie wyników naszych badań na konferencjach, sympozjach, zjazdach i sesjach, organizowanie pomocy w pogłębianiu wiedzy, prowadzenie biblioteki fachowej literatury leśnej oraz integracja środowiska akademickiego Wydziału Leśnego UP w Poznaniu. Ponadto, co roku organizujemy Zawody Młodych Leśników, Mszę Św. Hubertowską, Wigilię KL, Choinkę Rektorską, Bal Leśnika, Noc Świętojańską, Wyjazdy Seminaryjne, spotkania tematyczne, warsztaty, sympozja, turnieje łucznicze, zawody strzeleckie oraz wydarzenia kulturalne i koncerty. Współpracujemy z Instytutem PAN w Kórniku, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu, Polskim Towarzystwem Leśnym, PTOP „Salamandra”, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, kołami naukowymi leśników z Krakowa i Warszawy, a także zajmujemy się edukacją przyrodniczo-leśną w przedszkolach i szkołach.

Słowa kluczowe: biometria leśna, botanika leśna, chiropterologia, dendrologia, edukacja przyrodniczo-leśna, entomologia, historia leśnictwa, koło leśników, kynologia, las, leśnictwo, leśnicy, łowiectwo, łucznictwo, nauki przyrodnicze, ochrona przyrody, ornitologia, technika leśna, wydział leśny