Koło Naukowe Biologów

Uniwersytet Opolski

Koło Naukowe Biologów przy Samodzielnej Katedrze Biosystematyki Uniwersytetu Opolskiego działa nieprzerwanie od 1998 roku. Obecnym prezesem Koła jest Paweł Kandziora, a jego opiekunem dr Miłosz Mazur (Centrum Studiów nad Bioróżnorodnością). Z roku na rok członkowie Koła stają się coraz bardziej aktywni, angażując się już nie tylko w popularyzację nauki, ale także projekty o charakterze naukowo – badawczym. Koło naukowe zrzesza osoby zainteresowane każdym aspektem szeroko pojętych nauk przyrodniczych, jednak w szczególny sposób prowadzi różnego rodzaju badania entomologiczne, co związane jest w dużej mierze z charakterem naszej Katedry i wieloma specjalistami, którzy służą nam pomocą. Sekcja paleontologiczna „Paleorhinus” zrzesza przede wszystkim tych studentów, którzy szczególnie interesują się osławionym już krasiejowskim znaleziskiem – największym w Europie nagromadzeniem triasowych skamieniałości.

Słowa kluczowe: biologia, botanika, entomologia, geobotanika, ochrona przyrody, ornitologia, owady, paleobiologia, przyroda, rekultywacja, zoologia