Koło Naukowe Zoologów

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Na spotkaniach naszego Koła staramy się zobaczyć to, o czym większość czyta jedynie z książek! Zdobywamy i preparujemy materiały – od owadów, pajęczaków przez gady, ptaki aż po ssaki. Nic nie wyjaśni zasad funkcjonowania i budowy zwierząt tak, jak przeprowadzenie sekcji, czy samodzielne złożenie szkieletu. W ramach Koła prowadzimy także cykliczne spotkania seminaryjne na których przedstawiamy prezentacje dotyczące naszych zainteresowań z zakresu zoologii. Bierzemy udział w wydarzeniach związanych z promocją nauki, jak Noc Biologów czy Śląski Studencki Festiwal Nauki. Chętnie uczestniczymy w sesjach i spotkaniach kół naukowych. Naszą największą pasją jest jednak entomologia. W zeszłym roku zakończyliśmy projekt "Tafofauna inkluzji w żywicach drzew szpilkowych i jej związek ze strukturą zoocenoz owadów w lasach nemoralnych", w bieżącym badamy zastosowanie markerów molekularnych w rozwiązywaniu problemów taksonomicznych wybranych grup owadów.

Słowa kluczowe: ekologia, entomologia, faunistyka, preparatyka, zoogeografia, zoologia