Studenckie Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Nasze Koło zajmuje się propagowaniem oraz zainteresowaniem mieszkańców regionu, odkrywaniem nieznanych aspektów historii Pomorza, Polski oraz Świata. Codziennie zmagamy się z prowadzeniem badań naukowych z zakresu historii w różnych specjalnościach. Wyniki naszych poszukiwań i badań systematycznie prezentujemy podczas konferencji i w publikacjach naukowych oraz popularnonaukowych. Zależy nam na zainteresowaniu lokalnej społeczności historią, dlatego organizujemy wykłady, konferencje oraz festiwale, podczas których każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Jednak nasze Koło, to nie tylko historia. Dzięki naszej organizacji możemy rozwijać również inne pasje, takie jak: fotografia, film, czy PR. W efekcie możemy samodzielnie i kompleksowo w dalszym ciągu rozwijać naszą organizację. Nasza działalność spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dlatego w 2016 r. postanowiliśmy zmienić statut Koła umożliwiając zapisanie się do naszej organizacji osobą spoza Akademii Pomorskiej.

Słowa kluczowe: badania, działalność naukowa, działalność studencka, festiwal, historia, historia nowożytna, Historia Pomorza Zachodniego, historia średniowiecznej Polski, II wojna światowa, Słupski Festiwal Historyczny, XIX i XX wiek