Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Karola Maleczyńskiego

Uniwersytet Wrocławski

Jesteśmy grupą studentów skupionych przy Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, dla których historia to pasja. Współpracujemy nie tylko z historykami ale także studentami prawa, administracji i nauk społecznych. Naszym celem jest propagowanie historii wśród młodych ludzi oraz szkolenie warsztatu historyka. Dwa razy do roku organizujemy ogólnopolską konferencję Młodych Naukowców, na której spotykają się badacze z całego kraju, za każdym razem jest nas coraz więcej. Po konferencji wydajemy także publikacje naukowe, które pozwalają mlodym ludziom na budowanie swojego dorobku naukowego.

Słowa kluczowe: historia, historycy, historyk, interdyscyplinarność, KMN, Konferencja Mlodych Naukowcow, Konferencja Młodych Naukowców, SKNH