Koło Naukowe Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych POLIMER

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych POLIMER, działające na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, od listopada 2005 roku zajmuje się upowszechnianiem technik przetwórstwa tworzyw sztucznych, zdobywaniem praktycznej wiedzy, podnoszeniem kwalifikacji oraz popularyzacją "dobrych nawyków" w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Działalność koła ma na celu umożliwienie studentom poszerzania wiedzy zdobytej na zajęciach. Odbywa się to głównie poprzez seminaria i wykłady w ramach organizowanej przez członków koła (od 2006 roku) Konferencji Polimer, pod hasłem "Innowacyjność w przetwórstwie tworzyw sztucznych - nauka we współpracy z przemysłem", jak również poprzez warsztaty i odczyty organizowane w zaprzyjaźnionych z kołem firmach branżowych i instytucjach. Organizujemy również szereg wyjazdów do przedsiębiorstw produkcyjnych oraz na targi branżowe. Od 5 lat bierzemy czynny udział w Pikniku Polskiego Radia krzewiąc naukę i technologię wśród dzieci, uczniów i studentów.

Słowa kluczowe: badania, doświadczenia, eksperymenty, granty, inicjatywy studenckie, innowacje technologiczne, konferencje, maszyny, mechanika, nauka, nowe technologie, piknik polskiego radia, Plastpol, pokazy, polimery, politechnika warszawska, porojekty studencie, projekty, rozwój, Studenckie Koło Naukowe Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych POLIMER, targi, tworzywa sztuczne