Koło Naukowe E-medycyny

Politechnika Białostocka

Koło Naukowe E-medycyny powstało 5 grudnia 2014 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej z inicjatywy studentów inżynierii biomedycznej oraz Pani dr inż. Marty Borowskiej. Koło zrzesza studentów z różnych wydziałów: Informatycznego, Mechanicznego, Elektrycznego. Działamy w obszarze Telemedycyny która jest najnowszą formą medycyny. Łączy ona w sobie elementy takich dziedzin jak telekomunikacja,informatyka oraz medycyna Naszymi zadaniami jest wykorzystanie technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych w celu: – Ułatwienia dostępu do opieki medycznej, szczególnie dla mieszkańców małych miast i wsi – Zwiększenia dostępności usług medycznych. – Możliwości stałego monitorowania stanu zdrowia pacjenta na odległość, co pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w placówkach medycznych.

Słowa kluczowe: bioinformatyka, bioinżynieria, inżynieria biomedyczna, Politechnika Białostocka, telemedycyna