Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

KNSS działa od listopada 1997 roku.Działalność w Kole jest pracą projektową. Powołane zostały cztery Sekcje, które zrzeszają studentów zainteresowanych nie tylko wszelaką formą badania społeczeństwa, ale także rozszerzające horyzonty podczas dyskusji czy rozważań teoretycznych: Sekcja Badań Społecznych, Sekcja Socjologii Wizualnej (pierwotnie Warsztat Socjologii Wizualnej), Sekcja Dyskusyjna, Sekcja Teoretyczno- Metodologiczna. Każda Sekcja realizuje zamierzone przez członków, bądź zlecone z zewnątrz projekty, jednakże pojawiają się także inicjatywy łączące całe Koło Naukowe np. coroczne warsztaty dla studentów I roku, Bal Socjologa. Na swoim koncie mamy między innymi: kompleksowe badania dla poznańskich instytucji kultury, projekt Repoznan2012, publikację Studiować Socjologię w XXI wieku, konferencje, spotkania warsztatowe, organizację gry miejskiej.

Słowa kluczowe: badania społeczne, komunikacja wizualna, rozwój osobisty, socjologia, szkolenia, UAM