Studenckie Koło Naukowe Designer

Politechnika Łódzka

Kluczowym elementem wizerunku SKN Designer jest nasz sztandarowy projekt - Retrospekcja. Stanowi on samodzielną, interdyscyplinarną inicjatywę projektową członków Koła. Trzon przedsięwzięcia obejmuje: zaprojektowanie i realizację cyklu plakatów, koncept i wykonanie zestawu tkanin żakardowych oraz ręcznie drukowanych, a także projekt i realizację kolekcji ubiorów inspirowanych polską i zagraniczną kulturą popularną wybranych dekad. Edycje organizowane corocznie odnoszą duże sukcesy, a kolekcje są zapraszane na prestiżowe wystawy jak np. Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi. W ramach działalności Koło wykonuje rozmaite projekty na zlecenie, dla przykładu można wymienić system identyfikacji wizualnej w przestrzeni zewnętrznej w ramach obchodów 70-lecia Politechniki Łódzkiej. Ponadto organizujemy liczne warsztaty podnoszące kwalifikacje i rozwijające umiejętności i pasje członków koła m.in. ze specjalistami z różnych dziedzin designu.

Słowa kluczowe: architektura tekstyliów, architektura ubioru, design, komunikacja wizualna, moda, wzornictwo