Studenckie Koło Nauk Kryminalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Główne cele działalności SKNK to: 1. stworzenie warunków umożliwiających środowisku studentów i nauczycieli akademickich poszerzenie swojej wiedzy z zakresu kryminalistyki, 2. kreowanie oraz wspieranie przedsięwzięć z zakresu kryminalistyki, 3. współpraca z organizacjami studenckimi, z ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą oraz innymi organizacjami. Na organizowanych przez SKNK spotkaniach oprócz przyswajania i utrwalania wiedzy teoretycznej z zakresu kryminalistyki, zajmujemy się również praktyką kryminalistyki w trakcie różnego rodzaju zajęć ćwiczeniowych i warsztatowych. Przez 5 lat działalności SKNK udało się m.in.: 1. zorganizować cykliczne wydarzenie jakim są Ogólnopolskie Studenckie Warsztaty Kryminalistyczne, których V (jubileuszowa) edycja odbędzie się w maju 2017r., 2. zorganizować VI Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Kryminalistyki, ..i wiele innych przedsięwzięć o charakterze naukowym oraz edukacyjnym, o których można przeczytać w zakładce projekty.

Słowa kluczowe: biologia kryminalistyczna, daktyloskopia, fotografia kryminalistyczna, kryminalistyka, mechanoskopia, osmologia , technika kryminalistyczna, traseologia