Interdyscyplinarne Koło Naukowe Medycyny Molekularnej

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Interdyscyplinarne Koło Medycyny Molekularnej działa przy Klinice Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego od listopada 2010 r. Powstało z inicjatywy Pani dr Anny Czarneckiej oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod przewodnictwem Kol. Tomasza Kawenki. Koło skupia ludzi zainteresowanych molekularnymi podstawami powstawania takich zaburzeń jak nowotwory, choroby proliferacyjne, wady dysmorficzne. Spotkania prowadzone są przez samych studentów, którzy przygotowują seminaria a następnie prezentują je. Następnie prowadzona jest dyskusja, której celem jest wyjaśnienie trudniejszych kwestii oraz integracja grupy. Obecnie Koło Medycyny Molekularnej posiada 14 członków, którzy są studentami WUM wszystkich lat studiów. Opiekunem Koła jest Sz. P. Prof. dr hab. Cezary Szczylik, Kierownik Kliniki Onkologii oraz Pani dr n. med. Anna M. Czarnecka, naukowiec, absolwentka Studium Medycyny Molekularnej. Funkcje Przewodniczacego pełni student I WL Tomasz Kawenka.

Słowa kluczowe: badania, biologia molekularna, genetyka, genetyka kliniczna, laboratorium badawcze, medycyna, medycyna molekularna, onkologia