Koło Naukowe Anglistów NeoLit

Uniwersytet Śląski w Katowicach

NeoLit powstał w roku 1996, lecz jego formalizacja była efektem rozwijanej już wcześniej działalności dyskusyjnej, całkowicie nieformalnej. Założycielską grupę studentów i wykładowców łączyła wspólna pasja zadawania pytań i debatowania nad nimi. Choć Koło NeoLit powstało na formalnej bazie istniejącego niegdyś Koła Naukowego Studentów Anglistyki, NeoLit jest dziś całkowicie niezależnym od dawnego Koła bytem, organizacją, która nie ogranicza dostępu do swojej działalności nikomu. Trzon grupy stanowi obecnie piętnaście osób, które aktywnie kształtują dyskusje, organizują konferencje, wykłady i warsztaty gościnne - i dbają o to, by NeoLit ewoluował i nieustannie inspirował.

Słowa kluczowe: anglistyka, film, filmoznawstwo, historia kultury, historia literatury, interdyscyplinarność, kultura anglosaska, kultura popularna, kulturoznawstwo, literatura, literatura amerykańska, literatura brytyjska, literatura obca, literatura współczesna, literaturoznawstwo, przekład literacki, sztuka, teoria kultury, teoria literatury