Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza UMK

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Działalność koła koncentruje się na pogłębianiu wiedzy z zakresu historii sztuki wieków średnich w jej szerokim kontekście, obejmującym takie dziedziny jak: historia kultury, literatury i muzyki, filozofii, teologii etc. Służy temu realizacja rocznych i krótkoterminowych projektów naukowych związanych z historią sztuki średniowiecznej Polski i Europy. Na swojej stronie internetowej Koło gromadzi fotografie zabytków polskich i europejskich w Fototece, która jest projektem dydaktyczno-popularyzatorskim studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zamieszczone w niej fotografie służą celom niekomercyjnym (zwłaszcza jako pomoc dydaktyczna na wszystkich poziomach nauczania).

Słowa kluczowe: dobra kultury, historia architektury, historia kościoła, historia kultury, historia sztuki, konserwacja dzieł sztuki, konserwatorstwo, malarstwo, ochrona dóbr kultury, Ochrona zabytków, rzeźba, średniowiecze