Studenckie Koło Naukowe Materiałoznawstwa im. doc. Rudolfa Haimanna

Politechnika Wrocławska

Działalność koła skupia się wokół przygotowania oraz analizy próbek niezbędnych do wykonania ekspertyz materiałowych stopów metali. Członkowie koła mają możliwość przeprowadzenia analizy badanych materiałów z zastosowaniem mikroskopii świetlnej i elektronowej. Dzięki współpracy z zespołem spawalników i wytrzymałościowców istnieje możliwość zdobywania jeszcze bogatszych doświadczeń i wykonywania coraz bardziej kompleksowych i interdyscyplinarnych badań. SKNMat jest również zaangażowane we współpracę z kołami naukowymi z pozostałych wrocławskich uczelni, co owocuje współpracą w postaci współorganizacji Wrocławskiej Konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych Puzzel. Koło naukowe umożliwia osobisty rozwój naukowy studentów dzięki prowadzeniu własnych badań zgodnych z ich zainteresowaniami o czym świadczy 30 opublikowanych artykułów oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych takich jak Szkoła Inżynierii Materiałowej, Konferencja Naukowa Studentów, Puzzel i KOOPER.

Słowa kluczowe: inżynieria materiałowa, materiałoznawstwo, mechanika, metaloznawstwo, metalurgia, mikroskopia, mikroskopia elektronowa, mikroskopia świetlna, spawalnictwo