Koło Naukowe NeuroPsyche

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie

Koło Naukowe NeuroPsyche powstało w listopadzie 2014 roku przy katowickim Wydziale Zamiejscowym SWPS. Zajmuje się zgłębianiem zagadnień związanych z szeroko rozumianą neuronauką w powiązaniu z psychologią. Opiekunem naukowym KN NeuroPsyche jest dr Borysław Paulewicz, natomiast przewodniczącą oraz inicjatorką powstania koła jest mgr Justyna Płachetka. Nadrzędnym celem koła jest propagowanie wiedzy z zakresu neuronauki i nauk pokrewnych oraz: •pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu neuronauki oraz psychologii, •poznanie sposobów i metod wykorzystania wiedzy w praktyce, •ułatwienie członkom organizacji wyboru ścieżki zawodowej, •umożliwienie wymiany doświadczeń i zainteresowań, •spotkania z ciekawymi ludźmi i doświadczonymi badaczami. W roku akademickim 2015/2016 KN NeuroPsyche było także głownym organizatorem i inicjatorem akcji Światowy Tydzień Mózgu w Katowicach na USWPS WZK.

Słowa kluczowe: badania, ipip, osobowość, projekt, projekt badawczy, psychologia, sekcja badawcza, wartości, młoda , mózg , neuronauka, neuropsychologia, psychologia