Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Karola Górskiego

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Karola Górskiego jest jednym z najstarszych historycznych Kół Naukowych działających na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zrzeszamy największą liczbę studentów pragnących poszerzać swoją wiedzą historycznych. SKNH zajmuję się organizacją bądź współorganizacją licznych konferencji naukowych, odczytów, Dni Wydziału Nauk Historycznych, objazdów naukowych państwowych oraz zagranicznych (dotychczas zwiedziliśmy Ukrainę, Republikę Czeską, Łotwę, Litwę, Rumunię). Naszym największym osiągnięciem jest współorganizacja w kwietniu 2001 roku XIX Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków i Doktorantów w Toruniu .

Słowa kluczowe: historia, konferencje, objazd naukowy, Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów i Doktorantów, Toruń