Koło Naukowe Ogrodników

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Koło Naukowe Ogrodników funkcjonuje z powodzeniem przy Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie od wielu lat. Praca w Kole otwiera drogę do aktywnej pracy naukowej studentom, których pasjonuje ogrodnictwo i chcą pogłębić wiedzę o własne doświadczenia. Jedenaście sekcji KNO pozwala na rozwijanie umiejętności w różnorodnych dziedzinach, zarówno poprzez pracę w laboratoriach, nowoczesnych szklarniach, na kolekcji roślin ozdobnych, a także dzięki nawiązanej współpracy w Ogrodzie Botanicznym UJ. Poprzez wspólne rozwijanie naukowych pasji, bliższe poznanie pracowników Wydziału oraz działaczy Koła nawiązało się nie tylko wiele cennych przyjaźni, ale także współpraca, która dla wielu osób zaowocowała karierą naukową.

Słowa kluczowe: architektura krajobrazu, biologia roślin, ochrona roślin, ogrodnictwo, roślinoznawstwo, uprawa roślin