Koło Naukowe Paleozoologów PERISPHINCTES

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Działalność Koła Naukowego Paleozoologów „Perisphinctes” sięga końca 2008 roku. Wtedy też grupa zapalonych studentów postanowiła dowieść, że „kopać każdy może”. Od tamtej pory spotykamy się podczas licznych wyjazdów terenowych oraz w murach naszej wydziałowej pracowni. Chcemy wspólnie dzielić zainteresowania oraz zaspokoić ogromną ciekawość dotyczącą życia występującego na Ziemi miliony lat temu. Drogi studencie, poczuj się jak odkrywca – dołącz do nas! Cele koła: - Uzupełnienie zbiorów paleontologicznych Katedry Zoologii, wykorzystywanych podczas zajęć „Podstawy paleobiologii”, - Propagowanie wiedzy paleontologicznej wśród studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach, - Zapoznanie członków Koła z technikami preparowania, wydobywania skamieniałości oraz ich opracowaniem naukowym.

Słowa kluczowe: biologia, paleoentomologia, paleontologia, paleozoologia, perisphinctes