Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ działa przy Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest jednym z kół zrzeszonych w Towarzystwie Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowania naukowe członków KN PGiH TBSP UJ obejmują m.in. prawo spółek, prawo rynku kapitałowego, prawo handlowe i arbitraż handlowy, prawo papierów wartościowych. Celem działalności Koła jest stworzenie studentom dobrych warunków do poszerzania wiedzy z wyżej wymienionych dziedzin prawa. Działalność Koła polega na organizacji wykładów eksperckich, konferencji naukowych, warsztatów, seminariów, spotkań dyskusyjnych, dodatkowych zajęć dla studentów z prawa gospodarczego i handlowego oraz konkursów wiedzy. Koło organizuje również wyjazdy studentów (na konferencje, turnieje, szkolenia) i wizyty w ciekawych instytucjach.

Słowa kluczowe: arbitraż handlowy, europejskie prawo spółek, międzynarodowe prawo handlowe, prawo, prawo gospodarcze, prawo handlowe, prawo papierów wartościowych, prawo rynku kapitałowego, prawo spółek