Koło Naukowe Prawa Handlowego

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Koło Naukowe Prawa Handlowego działa przy Katedrze Prawa Handlowego WPiA UMK w Toruniu od 2010 r. Jego opiekunem jest Pani dr Aleksandra Sikorska - Lewandowska. KNPH zostało objęte patronatem merytorycznym przez Kierownika Katedry Prawa Handlowego WPiA UMK w Toruniu, Pana dra hab. Konrada Zacharzewskiego. Patronat honorowy nad KNPH sprawuje Sędzia Sądu Najwyższego Pan prof. dr hab. Zbigniew Kwaśniewski. KNPH realizuje swe cele poprzez systematyczne spotkania członków oraz organizację przedsięwzięć służących dyskusji i wymianie poglądów, w szczególności: konferencji naukowych, seminariów, debat, odczytów, wyjazdów naukowych, zajęć dydaktycznych, szkoleń oraz warsztatów.

Słowa kluczowe: arbitraż handlowy, europejskie prawo spółek, międzynarodowe prawo handlowe, prawo, prawo handlowe, prawo spółek, prawo spółek,