Koło Naukowe Prawa Karnego TEMIDA Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski

Jesteśmy kołem naukowym zrzeszającym osoby szczególnie zainteresowanie prawem karnym, w szerokim tego słowa znaczeniu. W naszej działalności naukowej, obok prawa karnego materialnego oraz procesowego, zajmujemy się również kryminalistyką, kryminologią, czy prawem penitencjarnym, a nie stronimy również od innych nauk penalnych. Nasz cel to wszechstronne propagowanie wiedzy prawniczej, prawo karne zaś jest naszą pasją. Pragniemy dzielić się tą pasją z innymi, a w szczególności zarazić nią studentów prawa, choć nasze inicjatywy naukowe częstokroć adresowane są do daleko szerszego kręgu odbiorców. W realizowanych przez nas projektach staramy się pokazywać praktyczną stronę nauki prawa, nie ograniczając się tylko do samej teorii. Stąd też obok seminariów i spotkań ze znamienitymi gośćmi, organizujemy różnorodne obozy naukowe, jak choćby należące już do tradycji KNPK Temida coroczne warsztaty kryminalistyczne, w trakcie których przez kilka dni gościmy w wybranej szkole służby mundurowej.

Słowa kluczowe: kryminalistyka, kryminologia, medycyna sądowa, prawo karne, prawo karne procesowe, prawo karne wykonawcze, technika kryminalistyczna