Studenckie Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Pracy

Uniwersytet Warszawski

Studenckie Koło Psychologii Organizacji i Pracy zajmuje się zdobywaniem i propagowaniem wiedzy, a także rozwijaniem zainteresowań związanych z zastosowaniem psychologii w odniesieniu do aktywności zawodowej człowieka. Interesują nas praktyczne aspekty działań podejmowanych w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach – niezależnie od ich wielkości. Obecnie kontynuujemy zeszłoroczny projekt pod nazwą „Akademia HR” – cykl spotkań z osobami, których praktyka zawodowa wiąże się z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Spotkania te są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych problematyką HR. Ponadto, prowadzimy prace nad kilkoma kwestionariuszami, m.in. postaw w pracy oraz wypalenia zawodowego. W ramach naszej aktywności naukowo-badawczej przewidujemy także organizację konferencji naukowej oraz wydanie prac naukowych uczestników konferencji oraz Członków Koła w formie publikacji tradycyjnej bądź elektronicznej. Koło zrzesza zarówno studentów, jak i doktorantów.

Słowa kluczowe: akademia hr, industrial psychology, psychologia, psychologia organizacji, psychologia organizacji i pracy, psychologia pracy, work and organisation psychology, work psychology, wydział psychologii