Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers

Politechnika Śląska w Gliwicach

W listopadzie 2010 roku, z inicjatywy studentów i pracowników Politechniki Śląskiej, powstało Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers”. Celem organizacji jest poszerzanie specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji autonomicznie sterowanych obiektów latających typu UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicle). Organizacja skupia studentów pasjonujących się elektroniką, mechaniką, informatyką, modelarstwem lotniczym, modelowaniem i projektowaniem CAD oraz analizą obrazów cyfrowych.

Słowa kluczowe: aerodynamika, analiza obrazu, automatyka, automatyka napędów elektrycznych, bezzałogowce, bezzałogowe obiekty latające, bezzałogowe statki latające, bezzałogowe statki powietrzne, BOL, BSL, BSP, drony, elektronika, informatyka, lotnictwo, mechanika, mechanika lotu, mechatronika, modelarstwo, programowanie, projektowanie CAD, radio, sterowanie, systemy sensoryczne, systemy wbudowane, systemy wizyjne, uav