Koło Naukowe Prawa Bankowego

Uniwersytet Warszawski

Działające już od ponad 10 lat Koło Naukowe Prawa Bankowego jest największym kołem naukowym działającym na Wydziale Prawa i Administracji (i jednym z największych na całym Uniwersytecie). Pomysłodawcą i pierwszym opiekunem Koła był śp prof. dr hab. Remigiusz Kaszubski. Obecnie opiekę nad Kołem sprawuje prezydent miasta stołecznego Warszawy i kierownik Zakładu Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego WPiA UW, prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 1992-2001, prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wśród projektów Koła wymienić można: - Kongres Prawa Bankowego (w tym roku organizowany już po raz czwarty) - Kongres "Prawo i Technologia" - Odpowiedzialność Instytucji Finansowych (cykl warsztatów i szkoleń z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu) - "Prawie o prawie - przy kawie" (seria spotkań ze znanymi osobistościami z dziedziny prawa i bankowości) - StudenckiGrosz.pl (pierwszy w Polsce studencki portal o oszczędzaniu i inwestycjach) - Wolontariat "Dzieciaki w Banku"

Słowa kluczowe: bank, bankowość, finanse, KNPB, koło naukowe, Koło Naukowe Prawa Bankowego, Koło Prawa Bankowego, Kongres, kredyt, nowe technologie, prawo, prawo bankowe, prawo finansowe, rynek kapitałowy, Uniwersytet Warszawski, UW