Koło Naukowe Psychologii i Sztuki - Ekspresja

Politechnika Wrocławska

Jesteśmy humanistycznym płucem Politechniki. Głeboko wierzymy, że nie można wybrać między naukami humanistycznymi a ścisłymi, a prawdziwy ogląd rzeczywistości można uzyskać jedynie rozwijając sie na wielu płaszczyznach. Działalność człowieka, w tym i badania naukowe, musza być zatem z zasady interdyscyplinarne. Jednocześnie wierzymy, że nie tylko nie ma sprzeczności między tytułem inżyniera a rozumieniem spojrzenia dziedzin humanistycznych, ale wręcz istnieje konieczność wzajemnego się ich łączenia. Każdy z nas idąc na uczelnię techniczną stał przed dylematem - coś humanistycznego czy coś ścisłego. Jesteśmy oknem Politechniki na świat, mostem przerzuconym ku naukom humanistycznym. Budujemy społeczność i naszą uczelnie tak, abyśmy nie musieli zastanawiać się co jest ważniejsze technika czy sztuka, ale żebyśmy doceniali jak wzajemnie się uzupełniają, dając pełniejszy obraz rzeczywistości.

Słowa kluczowe: akcje charytatywne, architektura, creative writing, film, networking, psychologia, psychologia analityczna architektury, sieci społeczne, teatr