Koło Naukowe Biologów

Uniwersytet w Białymstoku

Założone w 1978 roku Koło Naukowe Biologów stawia sobie za cel promowanie indywidualnej działalności naukowej studentów oraz rozwijanie ich zainteresowań biologią. KNB organizuje liczne obozy i wyjazdy związane z działalnością naukową do takich miejsc w Polsce, jak: Biebrzański i Narwiański Park Narodowy, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, a także ośrodków w Niemczech (Uniwersytet w Poczdamie). W ciągu ponad 30 lat działalności Koło Naukowe Biologów nawiązało wiele kontaktów z organizacjami przyrodniczymi (np. Północnopodlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - PTOP), a także z zarządami parków narodowych i krajobrazowych. Nasze osiągnięcia prezentujemy w corocznych krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych i przeglądach działalności kół naukowych. Lista naszych publikacji nieustannie się wydłuża i obecnie liczy 100 pozycji. W czasie W czasie tej działalności nasze szeregi zasiliły setki studentów, osób niezwykłych, prawdziwie zainteresowanych przyrodą pasjonatów.

Słowa kluczowe: batrachologia, biologia, ornitologia, teriologia