Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Działalność koła opiera się na 5 filarach. Pierwszy filar tworzą konferencje naukowe i spotkania. Regularnie, co roku, organizujemy zamiejscową konferencję "Współczesne spory i konflikty międzynarodowe", natomiast co dwa tygodnie - spotkania organizacyjno-dyskusyjne (o bieżących wydarzeniach światowych). Nieregularnie przeprowadzamy warsztaty, spotkania z internacjologami, politykami, a nawet podróżnikami, natomiast min. 1 raz w roku na rodzimym wydziale ma miejsce konferencja naukowa. Drugi to Integracja Studentów Zagranicznych oraz wyjazdy na wymianę studencką. Opieka i organizowanie czasu wolnego dla żaków przybyłych z zagranicy to kwestia, za którą czujemy się odpowiedzialni na wydziale. Trzeci filar to Blog "Ustosunkowani", który stanowi platformę wymiany istotnych informacji z zakresu stosunków międzynarodowych. Dyskusyjny Klub Filmowy jest filarem czwartym. Piąty stanowi tzw. Kawa Konsularna, czyli kameralne spotkania z z przedstawicielami dyplomatycznymi.

Słowa kluczowe: azjatyckie stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo międzynarodowe, dyplomacja, gospodarka światowa, międzynarodowe stosunki gospodarcze, międzynarodowe stosunki kulturalne, militaria, organizacje międzynarodowe, polityka historyczna, polityka zagraniczna, spory i konflikty międzynarodowe, stosunki ekonomiczne, stosunki gospodarcze, stosunki międzynarodowe, stosunki ze wschodem, terroryzm, wschodnioeuropejskie stosunki międzynarodowe, współczesne systemy polityczne