Międzywydziałowe Koło Prawa Lotniczego

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Podstawowym celem AVION jest pogłębianie wiedzy z zakresu prawa lotniczego oraz rozwój tej gałęzi prawa w Polsce, w szczególności poprzez: działalność naukową członków AVION, spotkania z ekspertami branży lotniczej, organizację warsztatów, spotkań, seminariów i konferencji, organizację wizyt studyjnych oraz wyjazdy na konferencje zagraniczne. Jedną z głównych myśli, która przyświecała tworzeniu AVION, była możliwość współpracy studentów, absolwentów oraz specjalistów z różnych środowisk naukowych. Założyciele AVION nie ograniczają możliwości uczestniczenia w pracach koła jedynie do osób ściśle związanych z Uczelnią Łazarskiego wierząc, że Międzywydziałowe Koło Prawa Lotniczego "AVION" będzie projektem zrzeszającym ambitnych pasjonatów, którzy chcą przyczynić nabyć wiedzę w dziedzinie prawa lotniczego.

Słowa kluczowe: ICAO, prawo kosmiczne, prawo lotnicze, prawo międzynarodowe, terroryzm