Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Oprogramowania i Inżynierii Językowej

Politechnika Śląska w Gliwicach

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Programowania i Inżynierii Językowej działa na Politechnice Śląskiej na wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki. W ramach działalności organizowane są cotygodniowe spotkania obejmujące tematyką metodyki wytwarzania oprogramowania, podejmujące tematy tworzenia architektury, wzorców projektowych, omawiania nowych oraz utartych technologii na rynku. Spotkania mające charakter prezentacji i panelu dyskusyjnego, są prowadzone przez studentów oraz przedstawicieli firm informatycznych z którymi koło naukowe współpracuje. Oprócz regularnych spotkań, koło naukowe prowadzi własną biblioteczkę oraz udostępnia profesjonalne zasoby serwerowe Politechniki Śląskiej, które pomagają prowadzić własne projekty studentów bez ponoszenia kosztów utrzymania. Koło Naukowe organizuje co roku konferencję SpreadIT.

Słowa kluczowe: analiza danych, bazy danych, inżynieria oprogramowania, oprogramowanie, testowanie oprogramowania