Koło Naukowe Germanistów MEHR LICHT!

Uniwersytet Łódzki

Mehr Licht!, czyli Więcej Światła! Podobno to ostatnie słowa, które miał wypowiedzieć przed śmiercią Goethe. Dla nas są przede wszystkim motywacją do działania, aby dobrze przygotować każdy projekt. Jesteśmy organizacją studencką działającą przy Katedrach Germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Interesujemy się językiem, literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego. Dużo się u nas dzieje! Bierzemy udział w międzynarodowych konferencjach i projektach edukacyjnych; pokazujemy, na czym polega praca tłumacza; zachęcamy do czytania książek; wspieramy rozwój zawodowy studentów i absolwentów filologii germańskiej; wykładamy na Uniwersytecie Łódzkim dla Dzieci; prowadzimy własne warsztaty; - a ostatnio przygotowaliśmy wernisaż; byliśmy też pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej konferencji naukowej „Manifest, Manipulacja, Marketing szeptany”. Chętnie nawiążemy z Państwem współpracę!

Słowa kluczowe: antropologia kultury, CSR, doktoranci, dziennikarstwo, filologia germańska, filologia obca, germanistyka, germaniści, humanistyka, język, język niemiecki, języki obce, językoznawstwo, konferencja naukowa, konferencja studencka, kultura, kulturoznawstwo, literatura, literaturoznawstwo, neofilologia, niemiecki, tłumaczenia, translatoryka, Uniwersytet Łódzki, warsztaty, współpraca