Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych od zarania swej działalności krzewiło wiedzę o relacjach zagranicznych na wielu polach. Do sztandarowego projektu należy konkurs negocjacyjny Małe Diploma. Członkowie naszej organizacji nie boją się również debat z znakomitościami świata polityki i nauki (spotkania m.in. z ambasadorem Chin i Iranu). Koło przez lata zorganizowało wiele konferencji, natomiast w ostatnich latach wytworzyła się tendencja do kierowania ich tematyki na konkretne państwa. Dzięki temu, w współpracy z innymi organizacjami działającymi na Wydziale Nauk Społecznych, udało się zrealizować m.in. konferencję "Na zachodzie bez zmian? Dialog o obliczach Niemiec" czy "Made in China - rozmowy o Państwie Środka". Wśród innych form działalności należy wspomnieć sympozja naukowe w Szczyrku oraz projekt Comenius Regio. Przez lata swej działalności Koło w okolicach Świąt Bożego Narodzenia prowadzi działalność charytatywną wspierając zebranymi zabawkami Dom Dziecka nr 3 w Sosnowcu.

Słowa kluczowe: NATO, ONZ, polityka, polityka zagraniczna, sprawy zagraniczne, stosunki międzynarodowe, unia europejska