Koło Naukowe Fizjologów Zwierząt "OXYGEN"

Akademia Pomorska w Słupsku

Koło naukowe Fizjologów Zwierząt "Oxygen" Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku pracuje nad poszukiwaniem: 1.Oceny poziomu psycho-emocjonalnego rozwoju studentów Akademii Pomorskiej (wiek, płeć) w zależności od stopnia intoksykacji metalami ciężkimi i zapotrzebowaniem na jod w warunkach stresowych. 2.Oceny zależności poziomu adaptacji studentów Akademii Pomorskiej do warunków stresowych (sesja egzaminacyjna). 3.ekofizjologicznych zależności występujących pomiędzy różnymi stadiami rozwojowymi troci z środwisk morskich słodkowodnych oraz stopniem zachodzącym u nich bioakumulacji metali ciężkich w odpowiedzi na stres zanieczyszczenia środowiska. Badania nasze umożliwią ocenę kondycji fizjologicznej cennych gatunków ryb żyjących w naszym regionie. 4.Badania dotyczące poziomu stresu oksydacyjnego i oksydacyjnej modyfikacji białek u bociana białego (Ciconia ciconia) jako biomarkerów zanieczyszczenia środowiska w różnych regionach Polski.

Słowa kluczowe: antyoksydanty, biowskaźniki zanieczyszczenia środowiska, ekofizjologia, wolne rodniki tlenowe