Laureaci konkursu StRuNa 2016

2017-01-28

W Polsce działa około siedmiu tysięcy kół naukowych. W czterech procentach z nich (dokładnie w 287) uznano, że to co członkowie koła robią na polu naukowym jest wyjątkowe przynajmniej w skali kraju i postanowino wysłać zgłoszenia do szóstej edycji konkursu StRuNa.

Finał konkursu StRuNa 2016 odbył się 27 stycznia br. w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody wręczali: wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, członkowie jury oraz organizatora konkursu (Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”).
Łącznie rozdano 25 nagród w pięciu kategoriach, które trafiły do 18 kół naukowych (a więc zaledwie do ¼ promila istniejących kół). Siedem z tych kół było już nagranych w poprzednich edycjach, dla jedenastu są to pierwsze nagrody w historii konkursu.

Wyprawa Roku 2016

Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza z UMK w Toruniu otrzymało wyróżnienie w kategorii Wyprawa Roku 2016 za projekt „W blasku Cesarstwa – Frankonia i Bawaria w średniowieczu. Objazd zabytkoznawczy: Würzburg, Ratyzbona, Norymberga, Rothenburg ob der Tauber, Bamberg, Schweinfurt”.

Studenckie Koło Naukowe Geografów im. St. Pawłowskiego z UMK w Poznaniu zdobyło I nagrodę w kategorii Wyprawa Roku 2016 za projekt „Transport i modyfikacje osadów w tropikalnym systemie lodowcowym – badania na przedpolu lodowca Charquini Sur w Boliwii”.

Konferencja Roku 2016

Studenckie Koło Naukowe Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z ASP w Warszawie otrzymało wyróżnienie w kategorii Konferencja Roku 2016 za „IIC Student & Emerging Conservator Conference: From Student to Conservation Professional: Making the Transition”.

Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej z Politechniki Warszawskiej zdobyło I nagrodę w kategorii Konferencja Roku 2016 za projekt „5th European Young Engineers Conference”.

Opiekun Naukowy Roku 2016

Dr hab. n. med. Roman Jankowski, prof. UM otrzymał wyróżnienie w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2016 za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Dr Robert Skiba otrzymał wyróżnienie w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2016 za wspieranie Koła Naukowego Matematyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dr hab. Jacek Szczytko otrzymał wyróżnienie w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2016 za wspieranie
Studenckiego Koła Naukowego „Nanorurki” z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr hab. n. farm. Judyta Cielecka-Piontek otrzymała wyróżnienie w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2016 za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Dr hab. Krystyna Barłóg, prof. nadzw. UR zdobyła I nagrodę w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2016 za wspieranie Koła Naukowego Pedagogów i Pedagogów Specjalnych z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Koło Naukowe Roku 2016

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymało dziewięć kół. Są to:
• Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Histologii i Embriologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
• Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych z Politechniki Krakowskiej,
• Studenckie Koło Naukowe Neurochirurgii Dziecięcej z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
• Koło Naukowe Biologii Komórki z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
• Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji z Politechniki Łódzkiej,
• Koło Naukowe Pedagogów i Pedagogów Specjalnych z Uniwersytetu Rzeszowskiego,
• Koło Naukowe Matematyków z UMK w Toruniu,
• Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii Collegium Medicum UMK,
• Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej z Politechniki Warszawskiej.

Studenckie Koło Naukowe „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zdobyło I nagrodę w kategorii Koło Naukowe Roku 2016

Projekt Roku 2016 (kategoria główna)

Studenckie Koło Naukowe „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otrzymało wyróżnienie w kategorii Projekt Roku 2016 za projekt „Przetwarzanie dużych zbiorów danych w celu modelowania zależności pomiędzy budową chemiczną substancji aktywnych biologicznie a właściwościami istotnymi dla efektywności i bezpieczeństwa farmakoterapii”.

Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej z Politechniki Warszawskiej otrzymało wyróżnienie w kategorii Projekt Roku 2016 za projekt „Nitrogenos – Mobilna Wytwornica Ciekłego Azotu”.

Studenckie Koło Naukowe „Leczymy z Misją” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otrzymało wyróżnienie w kategorii Projekt Roku 2016 za projekt „Leczymy z Misją w Muthale”.

Koło Naukowe Historyków Studentów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej otrzymało wyróżnienie w kategorii Projekt Roku 2016 za projekt „Ciekawostki z historii”.

Sekcja Biologii Syntetycznej Koła Naukowego Przyrodników UAM otrzymała wyróżnienie w kategorii
Projekt Roku 2016 za projekt „Wielopromotorowy system ekspresyjny dla Escherichia coli (E.co-Factory) jako zestaw nowych narzędzi dla biologii molekularnej”.

Koło Naukowe Historyków Studentów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zdobyło I nagrodę w kategorii Projekt Roku 2016 za redagowanie periodyku naukowego „Koło Historii”.

Top