Laureaci konkursu StRuNa 2017

2017-11-20

 19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie rozdano nagrody w siódmej edycji konkursu StRuNa (nazwa pochodzi od pierwszych liter słów studencki ruch naukowy).
Konkurs jest organizowany pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
W tej edycji oceniano przedsięwzięcia zrealizowane przez polskie koła naukowe między 1 października 2016 roku a 30 września 2017 roku.
Organizatorem konkursu jest Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”

W kategorii „Koło Naukowe Roku 2017” pierwszą nagrodę zdobyło Studenckie Koło Naukowe „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Koło Naukowe Historyków Sztuki Średniowiecza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyło drugą nagrodę w kategorii Koło Naukowe Roku 2017.

Koło Naukowe Pedagogów i Pedagogów Specjalnych z Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyło trzecią nagrodę w kategorii Koło Naukowe Roku 2017.

Wyróżnienia otrzymały także Koło Leśników z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz SKN Studenckie Koło Naukowe Medycyny Zwierząt Egzotycznych z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W kategorii „Opiekun Naukowy Roku 2017” pierwszą nagrodę zdobyła dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Rachmistrz” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W tej kategorii przyznano również cztery wyróżnienia. Otrzymali je:
– prof. dr hab. Aleksandra Araszkiewicz za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Diabetologii z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
– dr Paweł Atroszko za wspieranie Koła Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego,
– dr hab. n. farm. Judyta Cielecka-Piontek za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
– dr hab. Jacek Szczytko za wspieranie Studenckiego Koła Nanotechnologii „Nanorurki” z Uniwersytetu Warszawskiego.

W kategorii „Projekt Roku 2017” pierwszą nagrodę zdobyło Studenckie Koło Naukowe „Oktan” z Politechniki Łódzkiej za zbudowanie pojazdów na międzynarodowe konkursy ChemCar i Chem-E-Car.

Studenckie Koło Naukowe „Leczymy z Misją” z Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu zdobyło drugą nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017 za przedsięwzięcie pod nazwą „Leczymy z Misją w Muthale”

Studenckie Koło Astronautyczne z Politechniki Warszawskiej trzecią nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017 za produkcję i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2.

W tej kategorii przyznano również pięć wyróżnień. Otrzymali je:
– Studenckie Koło Naukowe „Ciepłownik” z Politechniki Białostockiej za „Odnawialne źródła energii w instalacjach sanitarnych”,
– AGH Solar Boat Team z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za projekt „Zawody Monaco Solar & Electric Boat Challenge 2017”,
– Koło Naukowe Pedagogów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach za projekt „Niemy Chór Uniwersytetu Śląskiego”,
– Auto Moto Club „Cerber Motorsport” z Politechniki Białostockiej za bolid CMS- 04,
– Studenckieeo Koło Naukowe „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu za projekt „Zastosowanie uczenia maszynowego oraz obliczeń kwantowo-chemicznych do badania przyczyn i efektów inkluzji wybranych substancji farmakologicznie czynnych w struktury cyklodekstryn”.

W kategorii „Wyprawa Roku 2017” pierwszą nagrodę zdobyło Studenckie Koło Naukowe „Leczymy z Misją” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu za projekt „Leczymy z Misją w Muthale”.

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyło drugą nagrodę w kategorii Wyprawa Roku 2017 za projekt „Studenci UAM bez Granic!”.

Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyło trzecią nagrodę w kategorii Wyprawa Roku 2017 za projekt „GEOpraktyki”

W kategorii „Konferencja Roku 2017” pierwszą nagrodę zdobyło Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych „Conkret” z Politechniki Krakowskiej za projekt „VII Ogólnopolska Konferencja Budowlana Studentów i Doktorantów »Euroinżynier«”.

Studenckie Koło Naukowe i Dyskusyjne „Strefa Twórczych Dyskusji” z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zdobyło drugą nagrodę w kategorii Konferencja Roku 2017
za projekt „Kreatywność: wiedza empiryczna a mity i stereotypy”.

Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyło
trzecią nagrodę w kategorii Konferencja Roku 2017 za projekt „Wyzwania Energetyki Jądrowej”.

 

Top