Laureaci konkursu StRuNa 2020

21 kół naukowych i zespołów projektowych, 7 opiekunów naukowych i 5 uczelni zdobyło nagrody w 10. edycji najważniejszego ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców.

W kategorii DEBIUT ROKU 2020 nagrodę główną otrzymało SKN Prawa Energetycznego „On/Off” z UMK w Toruniu. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia, które trafiły do KN Psychologii Relacji Interpersonalnych z UAM w Poznaniu oraz KN „Second Thoughts” z UW.

W kategorii StRuNa-MEDIA 2020 nagrodę główną otrzymało Koło Naukowe Arabistów z UW, a wyróżnienie trafiło do KN „X – Internet / Kultura / Sztuka” z ASP we Wrocławiu.

W kategorii KOŁO NAUKOWE ROKU 2020 nagrodę główną otrzymało KN „Humanoid” z Politechniki Warszawskiej. W tej kategorii przyznano również trzy wyróżnienia, które trafiły do: IKN Geriatrii z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy; Koła Edytorstwa Naukowego „Kustosz” z UKSW w Warszawie oraz KN Instytutu Psychologii z Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu.

W kategorii StRuNa-EKO 2020 nagrodę główną otrzymało KN Humanizacja Środowiska Miejskiego z Politechniki Wrocławskiej za realizację projektu „Arch/Box”.

W kategorii StRuNa-HUMAN 2020 nagrodę główną otrzymało SKN Mała Architektura z Politechniki Białostockiej za realizację projektu „Podróże po drewnianym Podlasiu”.

W kategorii KONFERENCJA ROKU 2020 nagrodę główną otrzymało KN Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z ASP w Krakowie za realizację projektu „IV Międzynarodowa Konferencja Konserwatorska Studencko-Doktorancka”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało Studenckie Towarzystwo Naukowe z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za realizację projektu „Juvenes Pro Medicina 2020”.

W kategorii StRuNa-MED 2020 nagrodę główną otrzymało SKN Biologii Komórki Nowotworowej z UM we Wrocławiu za realizację projektu „Zwiększanie potencjału cytotoksycznego leków naturalnych za pomocą elektroporacji i terapii fotodynamicznej”.

W kategorii StRuNa-SCIENCE 2020 nagrodę główną otrzymało KN Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za realizację projektu „diaBite”, a wyróżnienie trafiło do SKN pol-IM-er z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej za realizację projektu „Graphene meets graphite: towards a cleaner environment”.

W kategorii StRuNa-TECH 2020 dwie równorzędne nagrody główne otrzymały: KN Inżynierów Transportu Publicznego z Politechniki Poznańskiej za realizację projektu „PUTrain” oraz KN Robotyków z Politechniki Warszawskiej za realizację projektu „Przygotowanie drużyny robotów humanoidalnych na zawody piłki nożnej RoboCup Soccer”. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia, które trafiły do SKN Miłośników Motoryzacji z Politechniki Łódzkiej za realizację projektu „Lodz Solar Team” oraz WUT Racing z Politechniki Warszawskiej za realizację projektu „WUT-3”.

W najważniejszej kategorii PROJEKT ROKU 2020 nagrodę główną otrzymało SKN Mała Architektura z Politechniki Białostockiej za realizację projektu „Podróże po drewnianym Podlasiu”.

W kategorii OPIEKUN NAUKOWY ROKU 2020 nagrodę główną otrzymał prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych za wspieranie SKN Anestezjologii i Intensywnej Terapii ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W tej kategorii przyznano aż sześć wyróżnień, które otrzymali: dr hab. n. o zdr. Beata Dobrowolska, prof. UM (za wspieranie SKN Historyków i Etyków Pielęgniarstwa z UM w Lublinie); dr hab. n. med. Anna Drelich-Zbroja (za wspieranie SKN przy Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii UM w Lublinie); dr Paweł Atroszko (za wspieranie Koła Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego); dr hab. inż. Julita Kulbacka, prof. UM (za wspieranie SKN Biologii Komórki Nowotworowej z UM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu); dr hab. inż. Joanna Ortyl, prof. PK (za wspieranie KN Fotochemii Stosowanej Politechniki Krakowskiej); prof. dr hab. n. med. Maria Respondek-Liberska (za wspieranie SKN Kardiologii Prenatalnej z UM w Łodzi).

Przyznano również NAGRODY 10-LECIA, którymi nagrodzono pięć uczelni, z których wywodzi się największa liczba laureatów i finalistów konkursu StRuNa z lat 2011-2020. Są to: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Uniwersytet Jagielloński; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Politechnika Warszawska. Więcej informacji o tym rankingu wkrótce.

Serdecznie gratulujemy !

Top