Najczęściej zadawane pytania dotyczące konkursu StRuNa 2019
- Jak prawidłowo wybrać kategorię specjalną w konkursie?
Zgłaszający nie musi wybierać kategorii specjalnej. Wszyscy przesyłają zgłoszenia poprzez formularz „projekt roku” http://konkurs.struna.edu.pl/projekt-roku.html, a wyboru kategorii dokonuje jury (jednej z siedmiu: StRuNa-Med 2019, StRuNa-Human 2019, StRuNa-Science 2019, StRuNa-Tech 2019, StRuNa-Art 2019, Wyprawa Roku 2019, Konferencja Roku 2019).
- Czy każdy zgłoszony projekt bierze udział w rywalizacji o nagrodę Projekt Roku 2019?
Tak, każdy zgłoszony projekt ma szansę otrzymać nagrodę Projekt Roku 2019 pod jednym warunkiem: do zgłoszenia musi być dołączony jeden z dwóch obowiązkowych załączników – film o projekcie (trwający co najmniej 60 sekund) lub prezentacja o projekcie (licząca co najmniej 6 slajdów w PowerPoincie lub 6 slajdów/ujęć/obrazów w przypadku innych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych).
- Jakie najważniejsze zmiany wprowadzono w regulaminie po zakończeniu konkursu StRuNa 2018?
W tegorocznym konkursie pojawiły się obowiązkowe załączniki. Jedynymi kategoriami, w których można złożyć zgłoszenia bez załączników są Opiekun Naukowy Roku 2019 i Debiut Roku 2019. Natomiast w kategoriach Projekt Roku 2019 i Koło Naukowe Roku 2019 jeden załącznik jest z góry zdefiniowany – to musi być film o projekcie/kole (trwający co najmniej 60 sekund) lub prezentacja o projekcie/kole (licząca co najmniej 6 slajdów w PowerPoincie lub 6 slajdów/ujęć/obrazów w przypadku innych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych).
W tym roku większe załączniki można przesyłać za pośrednictwem strony: https://wetransfer.com/
- Kto i w jaki sposób może wygrać nagrodę za Debiut Roku 2019?
Kategoria Debiut Roku 2019 działa jak podkategoria do Koła Naukowego Roku 2019. Zgłoszenia wysyła się na tym samym formularzu: http://konkurs.struna.edu.pl/kolo-roku.html, ale w rywalizacji mogą brać udział tylko organizacje założone po 30 września 2018 roku.
- Czy zamiast filmu można przesłać link do filmu na YouTubie?
Nie. Trzeba przesłać film. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem strony: https://wetransfer.com/ . Ewentualnie można nagrać film na nośniku danych i wysłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:
Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”, ul. Krakowskie Przedmieście 24/109, 00-927 Warszawa.
Załączniki o pojemności mniejszej niż 18 MB można też wysłać w e-mailu na adres: kontakt@strunaedu.pl/
- W jakiej kolejności występują uczestnicy na scenie w drugim etapie konkursu, czyli 16 listopada 2019 roku w Warszawie?
Rano występują koła naukowe z Warszawy w wylosowanej kolejności, potem koła z wszystkich pozostałych miast w wylosowanej kolejności. Tego samego dnia (po kilkugodzinnej przerwie na obrady jury) odbędzie się gala wręczenia nagród.
7. Co zrobić, gdy przy próbie wysłania załącznika pojawia się komunikat: „skrzynka odbiorcza jest przepełniona”?
W razie jakichkolwiek problemów z pocztą, prosimy przesyłać załączniki za pośrednictwem strony: https://wetransfer.com/
Załączniki wysłane na ogólny adres Fundacji „Fundusz Pomocy Studentom” (organizatora konkursu „StRuNa”), czyli fundacja@pomocstudentom.pl również uznaje się za dostarczone w prawidłowy sposób.
autor: AgMa